Zirnekļi pārtiek no vēja “atkritumiem”

0 komentāri

Dzīvnieku pasaulē notiek brīnumainas lietas. Lūk, daži fakti, kurus, iespējams, nezināji.

Arī zirnekļi var būt augstkalnu iemītnieki. 7500m augstumā virs jūras līmeņa tie pārtiek no tā, ko atnes vējš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Drēbju kodes kāpurs 90 dienās pieņemas svarā vairāk nekā 400 reižu.

Vīngliemezim nav liela bēda, ja kāds kārumnieks nokož tam daļu galvas ar taustekļiem un acīm. Pēc pāris nedēļām trūkstošās daļas ataug, un atjaunojas arī acis.

Milzu ķenguri, kas sasniedz 2 m augstumu, dzemdē mazuli valrieksta lielumā (rieksta diametrs 20-30 mm).

Dažas holotūrijas daba apveltījusi ar spēju briesmu gadījumā izmest savus iekšējos orgānus. Kamēr uzbrucēji mielojas, tā aizbēg. Pēc 9-12 dienām tās orgāni atjaunojas.

Līdaka nērš līdz 100 000 ikru, līnis — 300 000, sazāns — 1 500 000, bet jūrās dzīvojošā mēneszivs, kas sver pustonnu, vēl vairāk. Katrs tās ikrs ir 1 mm liels, un, ja tos saliktu citu aiz cita, varētu izveidot 300 km garu ķēdi.

Kukaiņiem ir ļoti spēcīgi muskuļi. Piemēram, blusas var lēkt 200 reižu augstāk un tālāk par viņu pašu garumu, bet maijvabole var panest smagumu, kas 24 reizes pārsniedz tās svaru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas