Vietējie pūču pētnieki izrāda putnu ligzdā atrasto. Būsi pārsteigts!

0 komentāri

Ziema tomēr ir sākusies, lai gan laiks ārā par to nemaz neliecina, pēc apogu ligzdu apskates secinājuši Latvijas Pūču izpētes biedrības pārstāvji. Ko viņi tur atrada un nosprieda?

”Hipotēžu daudz, un tā līdz galam īsti skaidrs “kādēļ?”, tas nav, tomēr apodziņi un bikšainie apogi ziemas laikā dobumos veido barības objektu “novietnes”. Tīreļpurva apkārtnē izvietotajos apodziņu būros atradām septiņas šādas novietnes no 31 kontrolētas. Lielākajā bija 44 upuri: 22 Microtus strupastes, 16 rūsganās meža strupastes, trīs meža ciršļi, divas dzeltenkakla klaidoņpeles un viens mazais cirslis,” stāsta pūču pētnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaidrības labad pētnieki akcentē, ka upuri izņemti tikai saskaitīšanai un sugu noteikšanai, pēc tam tie nolikti atpakaļ, jo viena no hipotēzēm saka, ka ”krājumi” tiek veidoti, lai tēviņš norādītu par aizņemtu teritoriju, savukārt cits pieņēmums – tādējādi viņš potenciālajai mātītei demonstrē medību prasmes un teritorijas kvalitāti. Abos gadījumos upuru palikšanai ir nozīme – tie saglabājami ligzdvietā.

Rudens laikā grauzēju skaits var būtiski pieaugt, salīdzinot ar pavasari-vasaru-rudens sākumu. Citus gadus šajā gadalaikā bijuši vākumi arī ap simt un vairāk upuriem.

Apogi ir pūču dzimtas putni. Viņu dabiskais izplatības areāls ir Eiropa, izņemot Skandināviju, Centrālāzija, Tuvie Austrumi un Ziemeļāfrika. Pārtiek no pelēm un citiem sīkiem grauzējiem, nelieliem putniem, kukaiņiem, gliemežiem un sliekām.

Foto: apogu dobuma “saturs” Tīreļpurva apkārtnē un pūču dzimtas putni citviet pasaulē

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas