VIDEO: balto lauvēnu un ķengurēnu pulkam pievienojas briedēns

0 komentāri

Daudzi pasaules zoodārzi cer, ka viņu paspārnē esošo dzīvnieku pulku kuplinās kāds unikāls eksemplārs. Taču kādam Krievijas zoodārzam šajā ziņā necerēti veicies – pēdējo mēnešu laikā dažādiem dzīvniekiem viens pēc otra dzimst balti mazuļi. Zoodārza darbinieki atzīst, ka tas pielīdzināms laimestam loterijā vairākas reizes pēc kārtas.

Jaroslavļas Zooloģiskais dārzs, kas atrodas aptuveni 250 kilometrus uz ziemeļiem no Maskavas, šogad piedzīvo balto mazuļu bumu.

Neilgi pēc tam, kad no mātes somas izlīda pilnīgi balts ķengurēns un piedzima balti lauvēni, Zoodārzā nācis pasaulē arī balts briedēns. Trīs nedēļas vecais mazulis jau ir pietiekami drošs, lai nebaidītos no ziņkārīgo skatieniem. Mazais briedēns acīmredzami atšķiras no saviem vecākiem. Viņa ādas lāsojums nav gluži balts, bet krietni vien gaišāks nekā vecākiem.

Saskaņā ar Amerikas dabas pētnieka Džona Beita aprēķiniem brieži ar ģenētisku melanīna pigmenta trūkumu dzimst ļoti reti. No katriem 20 tūkstošiem mazuļu tikai viens var būt balts.

Jaroslavļas Zooloģiskajam dārzam izskaidrojuma balto mazuļu brīnumam nav. Zoodārza kopēji atzīst, ka savvaļā šiem dzīvnieciņiem būtu mazas iespējas izdzīvot, jo saviem pāri darītājiem ir labāk pamanāmi, taču nebrīvē viņi kļūst par skatītāju magnētiem un pievilina Zoodārzam nebijušu apmeklētāju skaitu.

Zoodārza vadība cer, ka, iespējams, balto mazuļu birums vēl nav galā. Un ar lielām cerībām gaida pēcnācēju ēzeļu ģimene, kam pasaulē jānāk tuvāko dienu laikā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas