Taksis – suns, kas spēj sasmīdināt

0 komentāri

Ģimenes mīlulis, mednieks un spēcīgs raksturs – tas ir taksis. Šis suns ar zemo, mazliet izstiepto rumpi un līkajām kājām var būt arī īsta prieka deva.

Takši jau izsenis ir izpelnījušies īpašu uzmanību. Taksim ir unikāla ķermeņa forma, kas spēcīgi iespiežas atmiņā. Kā arī taksis spēj kustēties tā, ka tas izskatās patiešām amizanti. Mēs, Skaties.lv, piedāvājam uzzināt mazliet vairāk par šo suni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tik līdzīgi, bet tik dažādi

Kurš gan nezina, kā izskatās taksis? Bet, izrādās, takšiem ir deviņas šķirnes. Takši iedalās trīs dažādos izmēros (standarta, miniatūrais, trušu taksis) un trīs dažādās grupās pēc to spalvu tipa (īsspalvainais, garspalvainais, asspalvainais taksis).

Āpšu suns

Ne bez iemesla taksim ir unikāla un uzjautrinoša ķermeņa forma. Takšu dzimtene ir Vācija, un tulkojumā no vācu valodas nozīmē “āpšu suns”. Nē, nē, tas nav, lai šos brīnišķīgos suņus apvainotu, bet gan tāpēc, ka sākotnēji takši tika audzēti speciāli āpšu medībām.

Vieni no spītīgākajiem suņiem

Ja ir kāda suņu suga, kas atspoguļo visu cilvēka emociju gammu, tad tas noteikti ir taksis. Takšus mēdz dēvēt par neatkarīgajiem domātājiem, jo viņi mēdz būt bezgala spītīgi. Tomēr viņi ir arī jautri, gudri un bezbailīgi – tāpēc lieliski ģimenes mīluļi.

Katram savu alu

Takšiem ir spēcīgs mednieka instinkts līst alās un viņi ir lieli siltummīļi, tāpēc vislabprātāk viņi izvēlēsies gulēt gultā zem segas.

Olimpiskais simbols

Tā kā takšu dzimtene ir Vācija, 1972. gada Vasaras olimpiskajās spēlēs Minhenē, Vācijā, par simbolu tika izraudzīts taksis vārdā Valdi (Waldi).

Galma suns

Taksi par savu mīluli bija izraudzījusies arī karaliene Viktorija, tāpēc tas pavisam noteikti ir karalisks suns. Karaliene Viktorija arī bija tā, kas vairoja takša popularitāti Lielbritānijā.

Kara propaganda

Anti popularitāti taksis izpelnījās Pirmā pasaules kara laikā, kad tas, kā Vācijas simbols tika izmantots propagandā pret savu dzimteni.

Iepazīsties arī ar Crusoe – taksi slavenību!

Crusoe ir taksis, kam ir pašam savs video blogs, kur atrādīti video, kur Crusoe kopā ar citiem takšiem iejūtas visdažādākajos tēlos. Aprakstā teikts, ka suns sevi uzskata par lielāku slavenību, nekā ir patiesībā. Kā tad ir, novērtē pats!

 

Foto: apskaties arī jaukas takšu bildes!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas