Putnu dienās Rīgas Zooloģiskajā dārzā gatavo putnu būrus

0 komentāri

Desmitiem Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāju šodien piedalījās tradicionālajās Putnu dienās, kuru laikā varēja iemācīties izgatavot putnu būrus.

Šogad tika izgatavoti aptuveni 300 būrīši zīlītēm, zvirbuļiem un mušķērājiem, 300 mākslīgās ligzdvietas mājas strazdiem, kā arī 100 būri meža susuriem. Meža susuris ir reti sastopams un iekļauts Latvijas īpaši aizsargājamo sugu sarakstā.

”Šis ir speciālais susuru būris, un šis būris ceļos uz Daugavpils novada Sileni. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur dzīvo meža susuri,” īpašo būri demonstrēja Rīgas zoodārza atbalsta biedrības pārstāvis Ingmārs Līdaka.

Šogad plānota meža susura dabas aizsardzības plāna izstrāde. Projekta ietvaros susurim piemērotās vietās tiks izvietotas 100 mākslīgās ligzdvietas, kas speciāli pielāgotas susuru pētīšanai.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas