Pasaulē retākās pērtiķu sugas pārstāvju skaits nepārsniedz 30

0 komentāri

Saskaņā ar Austrumu kalendāru šodien sākas Pērtiķa gads. Dabas draugi cer, ka tas nesīs laimi ne vien cilvēkiem, bet arī pašiem pērtiķiem, kuru populācija samazinās.

Līdz ar Pērtiķa gada iestāšanos izskanējis aicinājums labāk rūpēties par primātu aizsardzību. Viņu populācija Āzijā un jo īpaši Ķīnā ir apdraudēta. Pie pērtiķu skaita samazināšanās vainojamas medības, lai tos izmantotu pārtikā un tradicionālajā medicīnā. Primātu skaitu samazina arī mežu izciršana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turklāt atsevišķu pērtiķu sugu pastāvēšana savvaļā ir apdraudēta. Ķīna ir mājvieta pasaules retākajai primātu sugai – Hainanas gibonam. Viņi dzīvo nelielā teritorijā Hainanas salas mežos.

Kopš 1980. gadiem viņu skaits nav pārsniedzis 30. Rekordzems tas bija 2003. gadā, kad šeit savvaļā dzīvoja vien 13. Hainanas giboni.

Dabas draugi cer, ka Pērtiķa gads daudziem liks pievērst uzmanību tam, kā palīdzēt novērst pērtiķu skaita samazināšanos, jo apdraudēto sugu liktenis ir cilvēku rokās.

Galerijā aplūko pērtiķu daudzveidību dabā!

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas