Ornitologi nofilmē melnu flamingo

0 komentāri

Kipras ornitologiem izdevies uzfilmēt ārkārtīgi reti sastopamu putnu – flamingo, kura ķermeni klāj nevis rozā, bet gan melnas spalvas.

Liels bija ornitologu pārsteigums, kad viņi otrdien agri no rīta ķērās pie darba, lai saskaitītu tuvējā Akrotiri sālsezerā esošos flamingo, kas šeit barojās pavasara pārlidojuma laikā. Līdzās ierastam rozā krāsas putnam brokastoja arī pilnīgi melns flamingo. Kipras ornitologi pieļauj, ka viņi ir vienīgie putnu draugi, kuriem ir izdevies iemūžināt šo tik reti sastopamo flamingo.

Melnais flamingo ir tāds pats putns kā viņa rozā radinieki. Melnās spalvas tiek izskaidrotas ar ģenētiku jeb tā dēvēto melanisma stāvokli, kā rezultātā tiek pastiprināti ģenerēts melanīna pigments, kas ietekmē spalvu krāsojumu. Melanisms dabā ir ļoti reti sastopams. Tā ir ģenētiska anomālija, kas ir pretēja albīnismam.

Pēdējo gadu laikā melns flamingo manīts tikai vienu reizi, un tas noticis pērn Izraēlā. Ornitalogi pieļauj, ka šis varētu būt tieši tas pats putns, kuru šoreiz dabas mīļotājiem ir izdevies iemūžināt video.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas