Latvijas ērgļu vērotāji pārspēj amerikāņus

0 komentāri

Tūkstošiem Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāju seko līdzi slavenajā Vašingtonas nacionālās alejas dabas parkā mītošo ērgļu ikdienai. Tur nupat slavenajam ērgļu pārim, kuriem doti vārdi Prezidents un Pirmā lēdija, izšķīlušies pirmie pēcnācēji. Jāatzīst, ka ASV iedzīvotāji, kuri iesaistās ligzdas vērošanā, aktivitātes ziņā nav pārspējuši Latvijas ērgļu vērotājus, jo arī pie mums ir sava vērojamā ērgļu ģimene.

Ērgļu ģimenes ikdienai, pateicoties tiešraides kamerai, līdzi seko vairāki desmiti tūkstošu ASV iedzīvotāju. Ja salīdzina procentuāli, cik iedzīvotāju ir ASV un cik Latvijā, un cik liela daļa vēro kamerās putnu ligzdas, tad mūsu valsts šajā ziņā uzvar.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

ASV ērgļu pāra pirmie pēcnācēji izšķīlušies aizvadītās piektdienas rītā un dažu dienu laikā tīmeklī viņu ikdienas gaitas apskatītas vairāk nekā trīs miljonus reižu. Šādu skatījuma skaitu Latvija nav sasniegusi. Ņemot vērā to, ka putnēni izšķīlušies pavisam nesen, ornitologi vēl nav noskaidrojuši, kāds ir abu mazuļu dzimums. Neskatoties uz to, ASV iedzīvotāji tīmeklī jau aktīvi spriež par to, kā varētu saukt majestātiskā ērgļu pāra mazuļus.

Pašreiz gan izskan tikai vīriešu dzimtes vārdi un populārākais ir Vašingtons – par godu Džordžam Vašingtonam, kurš kļuva par ASV pirmo prezidentu uzreiz pēc neatkarības atgūšanas.

Ērgļu pāris, kurš savu ligzdu uzcēla 2014. gadā, kļuvis par Vašingtonas dabas parka simbolu. Jāpiebilst, ka ērglis ir ASV valdības, valūtas un prezidenta zīmoga simbols.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas