Kinologs: ja mājās ienāks vēl viens suns, esošais ir jāsagatavo pārmaiņām

0 komentāri

Ja mājās jau ir suns, bet vēlaties paņem vēl vienu, tad mājdzīvnieks ir jāsagatavo pārmaiņām, norāda kinologs Valdis Reinbergs.

Raidījumā Suns meklē mājas kinologs apskatīja konkrētu situāciju – ģimenei, kura vēlējās pieņemt sunīti no patversmes, jau bija suns. ”Zuze jau dzīvo šeit un jūtas kā saimniece. Tā ir viņas māja, viņas teritorija,” norāda V. Reinbergs, ”tāpēc tieši no Zuzes varētu gaidīt iespējamos konfliktus.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai mājās ienāktu jauns suns, būtu nepieciešams veikt zināmus priekšdarbus. Kinologs stāsta, ka vispirms būtu nepieciešams ar suņiem doties pastaigā neitrālā teritorijā. ”Mēs pastaigājām pa pļavu, pa ceļu un suņus turējām pavadiņās. Tiklīdz sākās kaut kādas agresijas izpausmes vai rūkšana no viena vai otra suņa, balsī saku jebkuru noraidošu komandu  un pierauju aiz pavadas. Tādā veidā es parādu, ka man viņa uzvedības modelis man nav pieņemams. Jāatceras, ka suņi ir bara dzīvnieki!” skaidro V. Reinbergs. Viņš norāda, ka ļoti svarīgi sunim likt saprast, ka tieši cilvēks ir ģimenes galva,  viņš ir noteicējs  – drīkst vai nedrīkst notikt konflikti.  ”Ja šis brīdis tiks palaists garām, tad konflikti suņu starpā, visticamāk, būs neizbēgami,” norāda suņu audzināšanas eksperts, ”tas, protams, arī ir atkarīgs no suņa rakstura. Konkrētajā gadījumā Zuze, visticamāk, gribēs aizstāvēt savu autoritāti, savu vietu, tad konflikts tiešām būs neizbēgams.”

Pēc tam, kad ir veikta pastaiga neitrālā teritorijā, jāveic tāda paša pastaiga pa pagalmu un pēc tam dzīvojamās telpās. Pēc kinologa teiktā, tā var veiksmīgi sagatavot jau esošos mājas suņus jauna suņa ienākšanai mājās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas