Kinologs: ja mājās ienāks vēl viens suns, esošais ir jāsagatavo pārmaiņām

0 komentāri

Ja mājās jau ir suns, bet vēlaties paņem vēl vienu, tad mājdzīvnieks ir jāsagatavo pārmaiņām, norāda kinologs Valdis Reinbergs.

Raidījumā Suns meklē mājas kinologs apskatīja konkrētu situāciju – ģimenei, kura vēlējās pieņemt sunīti no patversmes, jau bija suns. ”Zuze jau dzīvo šeit un jūtas kā saimniece. Tā ir viņas māja, viņas teritorija,” norāda V. Reinbergs, ”tāpēc tieši no Zuzes varētu gaidīt iespējamos konfliktus.”

Lai mājās ienāktu jauns suns, būtu nepieciešams veikt zināmus priekšdarbus. Kinologs stāsta, ka vispirms būtu nepieciešams ar suņiem doties pastaigā neitrālā teritorijā. ”Mēs pastaigājām pa pļavu, pa ceļu un suņus turējām pavadiņās. Tiklīdz sākās kaut kādas agresijas izpausmes vai rūkšana no viena vai otra suņa, balsī saku jebkuru noraidošu komandu  un pierauju aiz pavadas. Tādā veidā es parādu, ka man viņa uzvedības modelis man nav pieņemams. Jāatceras, ka suņi ir bara dzīvnieki!” skaidro V. Reinbergs. Viņš norāda, ka ļoti svarīgi sunim likt saprast, ka tieši cilvēks ir ģimenes galva,  viņš ir noteicējs  – drīkst vai nedrīkst notikt konflikti.  ”Ja šis brīdis tiks palaists garām, tad konflikti suņu starpā, visticamāk, būs neizbēgami,” norāda suņu audzināšanas eksperts, ”tas, protams, arī ir atkarīgs no suņa rakstura. Konkrētajā gadījumā Zuze, visticamāk, gribēs aizstāvēt savu autoritāti, savu vietu, tad konflikts tiešām būs neizbēgams.”

Pēc tam, kad ir veikta pastaiga neitrālā teritorijā, jāveic tāda paša pastaiga pa pagalmu un pēc tam dzīvojamās telpās. Pēc kinologa teiktā, tā var veiksmīgi sagatavot jau esošos mājas suņus jauna suņa ienākšanai mājās.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas