Kamieļi “izgriež pogas” sporta auto un motocikliem

0 komentāri

Šādas sacensības nebūsi redzējis. Nē, runa nav ne par ātriem auto, ne motocikliem un pat ne zirgiem. Tās ir citādākas sacensības, tajās tiek mēroti vairāki kilometri, un tās notiek Mongolijā.

Kamieļu festivāls Mongolijā ir ikgadēja tradīcijā, kur galvenā vieta ierādīta, protams, viņiem – divkuprainajiem cilvēka draugiem. Lai ballītei piešautu kādu asumiņu, festivāla laikā tiek rīkotas arī kamieļu skriešanās sacensības. Atgādinām, ka kādreiz šie spēcīgie dzīvnieki Mongolijā bija galvenais pārvietošanās līdzeklis. To nozīmīgu strauji sarucis tikai tagad, 21. gadsimtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Pirms četrdesmit gadiem mums bija vairāk nekā 800 tūkst. kamieļu, taču šajā laika posmā kamieļu populācija ir sarukusi līdz 200 tūkst.,” norāda festivāla organizators Īzaks Battulga.

Festivāls norisinās jau 14. gadu pēc kārtas. Tā galvenā ideja – atgādināt cilvēkiem, cik daudz kamieļi joprojām dod cilvēku sabiedrībai.

Kopš festivāla pirmsākumiem kamieļu populācija pieaugusi par 100 %. Šobrīd Mongolijā dzīvo apmēram 350 tūkst. divkupru kamieļu un 500 savvaļas kamieļu.

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas