Kāds ir Latvijas gada dzīvnieks – mežacūka?

0 komentāri

Lai uzzinātu ko vairāk par Latvijas gada dzīvnieku mežacūku, LNT Brokastis devās ciemos pie Līgatnes dabas taku zvērkopes Velgas Vītolas, kas raksturoja meža rukšķi.

No Velgas Vītolas stāstītā var saprast, ka mežacūkas nekādā veidā neatbilst stereotipam, ka tās ir netīrīgas. Gluži pretēji, Velta Vītola zina teikt, ka atšķirībā no daudziem citiem dzīvniekiem, meža cūka ir visnotaļ tīrīgs dzīvnieks, bet tas, kas cilvēkus mulsina, ir meža cūku dabīgais, specifiskais aromāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dzīvnieku speciāliste arī neslēpj apbrīnu par mežacūku hierarhiju un rūpēm par mazajiem sivēniem. Viņa brīdina, – mežacūkas kļūst patiesi bīstamas, ja cilvēks atrodas starp meža cūku mātīti un tās sivēniem – tad tiešām esot jāmeklē koks, kur uzkāpt, lai paglābtos no kareivīgās cūku mammas. Tomēr gadījumi, kad mežacūkas šā iemesla dēļ uzbruktu, ir ļoti reti, jo tās sajūtot cilvēku pa gabalu.

Meža rukši tāpat ir visnotaļ inteliģenti un apdāvināti ar labām maņām – to asā oža palīdz atrast gardumus zem zemes virskārtas. Tas savukārt ziemas laikā ļoti palīdz citiem dzīvniekiem, jo mežacūku rakumos arī citi dzīvnieki un putni var atrast sev ko gardu.

Vairāk skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas