FOTO: zoodārzā tvarsta izbēgušu “zebru”

0 komentāri

Savdabīgas mācības notikušas Japānā. Tur zoodārza darbinieki, lai praktizētos izbēgušu dzīvnieku noķeršanā, paši pārģērbušies par zebru un inscenējuši izbēgšanu. Šādas mācības Tokijas zoodārzā notiek ik gadu, tajās iesaistot arī apmeklētājus.

Pārģērbies Tokijas zoodārza darbinieks iejutās zebras ādā, mēģinot izvairīties no sagūstīšanas pēc veiksmīgas izbēgšanas no sava nožogojuma. Tikmēr zoodārza darbinieki izsludināja ārkārtas situāciju un, bruņojušies ar tīkliem un nomierinošiem medikamentiem, tvarstīja bēgli pa visu zoodārzu.

Neparasto mācību laikā zoodārzs darbojās ierastajā režīmā. Zoodārza apmeklētājiem, kas vēroja notiekošo, gan bija grūti mācības uztvert nopietni, jo zebra nebūt neizskatījās agresīva.

Savaldīt zebru izdevās ar nomierinoša līdzekļa šāviņu, kas arī nebija īsts. Notiekošajā piedalījās apmēram 150 cilvēki, tai skaitā policijas pārstāvji.

Šādas mācības Tokijas zoodārzā notiek regulāri jau kopš 1980. gada, gatavojoties ārkārtas situācijai iespējamas zemestrīces gadījumā. Iepriekšējās apmācībās dzīvnieki bijuši citi – tīģeris degunradzis, lauva un orangutāns.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas