Dzīvnieku miegs var ilgt no minūtes līdz pat vairākiem gadiem

0 komentāri

Skudra guļ 1,1 minūti, bet gliemezis mēdz ieslīgt miegā pat uz trīs gadiem. Interesantākos novērojumus par to, kā guļ dzīvnieki, lasi turpinājumā!

Mājas kaķu miegs ilgst apmēram 13-14 stundas diennaktī. Parasti viņi dienā guļ, bet naktīs klīst pa māju. Arī viņu savvaļas sugas brāļi, piemēram, lauvas un tīģeri, var atļauties ilgstošu atpūtu, jo viņiem nav obligāti visu laiku jābūt modriem, lai sevi aizstāvētu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Delfīni vienlaikus var gulēt un būt nomodā, jo viena smadzeņu puslode var atrasties miega stāvoklī, bet otra — nomoda stāvoklī.

Zirgi un govis var gulēt stāvus. Tomēr viņi nevar redzēt sapņus, kamēr neapgulstas.

Žirafes var atrasties nomodā vairākas nedēļas pēc kārtas.

Tuksneša gliemezis var nogulēt veselus trīs gadus.

Miega laikā pīļknābji var veikt tādas pašas kustības, kādas viņi veic, nogalinot savu medījumu.

Slēpjoties no plēsējiem, Gvinejas paviāni guļ koku virsotnēs.

Sikspārņi guļ kājām gaisā — tā viņi ir mazāk pamanāmi. Bet briesmu gadījumā viņi var nekavējoties celties spārnos, jo sikspārņi nevar pacelties gaisā no zemes — viņi nav tik spēcīgi, lai attīstītu uzlidošanai gaisā nepieciešamo ātrumu.

Albatross var gulēt lidošanas laikā.

Pētījumi ar uguns skudrām parādīja, ka dienas laikā tām rodas apmēram 253 miega epizodes, katra no kurām ilgst apmēram 1,1 minūti.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas