”Dižbišu” kameņu dzīvi varēs iepazīt īpašā pasākumā Rīgas Zoodārzā

0 komentāri
”Dižbišu” kameņu dzīvi varēs iepazīt īpašā pasākumā Rīgas Zoodārzā
Foto: Rolf B., Flickr

Rīgas Zooloģiskais dārzs trešo gadu aicina iepazīti kameņu dzīvesveidu. Šai kukaiņu sugai īpaši veltītās dienas notiks jau šajā nedēļas nogalē.

Rīgas Zoodārzā arī šogad apskatāma kameņu ligzda, kuras iemītnieku nerimstošā darbošanās piesaista ikvienu dārza apmeklētāju. Un tad jautājumi birst kā no pārpilnības raga: kāpēc tās ir tik krāsainas, kāpēc vienas ir lielākas, bet citas ir mazākas, kas ligzdā par bumbiņām, kas tajās bumbiņās ir iekšā, uz kurieni kamenes lido un ko tās dara?

Lai kopīgi rastu atbildes uz neskaitāmajiem jautājumiem, Rīgas Zooloģiskais dārzs jau trešo gadu rīko Kameņu dienas Zoodārzā. Šogad tās notiks 13. un 14. jūnijā. No plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 Latvijas abinieku un rāpuļu mājas apkaimē darbosies pētnieciskā darbnīca Iepazīsti kamenes, kur ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt daudz nedzirdētu faktu par šiem diženajiem dūcējiem. Uz jautājumiem par “dižbites” dzīvi atbildes palīdzēs rast zooloģiskā dārza darbinieki Kameņu dienās Zoodārzā. Patstāvīgu iepazīšanos ar kameņu dzīvesveidu palīdzēs arī jaunie informatīvie stendi.

Neskaitāmi kameņu dzīves noslēpumi atklāsies arī caur spēlēm, uzdevumiem un rotaļām. Turklāt, izpildot darba lapu un atrodot atbildes vairākos kontrolpunktos, apmeklētāji varēs paši pagatavot sev balvu – īpašo un neatkārtojamo kameni.

Latvijā sastopamas 22 kameņu sugas. Rīgas Zooloģiskajā dārzā apskatāma zemes kamene (Bombus terrestris). Kameņu ligzda izmitināta īpašā celmā zooloģiskā dārza Latvijas abinieku un rāpuļu zālē. Dabā uz ligzdu ved garš tunelis, un rosīšanās tās iekšienē ir apslēpta ziņkārīgām acīm. Savukārt zoodārzā kameņu mājokļa virspusi sedz stikls, kas ļauj netraucēti vērot dzīvi ligzdā. Tur allaž kūsā darbs – darbīgie kukaiņi būvē jaunas šūnas, aprūpē kāpurus, izvieto šūnās medu un putekšņus, kā arī caur stikla tuneli izlido, lai zoodārza teritorijā vāktu nektāru un ziedputekšņus… Uzmanīgs vērotājs viegli atpazīs saimes māti – vislielāko kameni ligzdā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas