Delfīni viens otru sauc vārdos

0 komentāri

Zinātnieki atraduši vēl vienu apstiprinājumu delfīnu augstajam intelekta līmenim. Atklājies, ka šie jūras dzīvnieki spējīgi atdarināt tās savu ciltsbrāļu izdotās skaņas, kas raksturīgas katram indivīdam, un izmantot šos svilpienus kā ”personvārdus”.

Jau agrāk pētniekiem bija zināms, ka mazie delfīnēni iemācās un pēc tam imitē skaņas, ko izdod viņu mātes. Jaunajā pētījumā biologiem izdevies pārbaudīt šo parādību rekordlielā apjomā, novērojot 250 dzīvniekus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zinātniski pētnieciskās programmas ietvaros, kas tika realizēta 30 gadus, pie Floridas krastiem tika sagūstīti desmitiem delfīnu. Dzīvniekus uz neilgu laiku izolēja (ne ilgāk par 2 stundām), un paralēli citiem pētījumiem, ierakstīja arī viņu izdotās skaņas. Zinātnieki noskaidroja, ka dzīvnieki, kas ir draudzīgi viens pret otru, sazinās, imitējot viens otra ”izsaukuma signālus”. Tā uzvedās delfīnu mātes ar bērniem, kā arī tie tēviņi, kas atradās draudzīgās attiecībās viens ar otru. Izolācijas laikā dzīvnieki viens otru neredzēja, bet dzirdēja un sasaucās, saucot savus tuviniekus ”vārdos”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas