Čūsku, papagaili, kaķi vai suni – kāds dzīvnieks bērnam ir piemērotākais?

0 komentāri

2. Kādu dzīvnieku bērnam izvēlēties?

2/5

Kāpēc vērts apsvērt mājdzīvnieku?

Mājdzīvnieks rada mājās miera, siltuma atmosfēru, dod pastāvības sajūtu, tas kļūs par bērna labāko draugu — īpaši, ja viņš ir vienīgais bērns ģimenē.

Suns bērnam dāvā aizsargātības sajūtu. Ar suni nav bailes iziet pastaigā, nav bailes mājās, ja nav klāt pieaugušo. Bet kaķis ar savu murrāšanu var nomierināt vai novērst uzmanību, ja bērns ir satraucies vai atrodas stresa stāvoklī.

Foto: Flickr.com

Foto: Flickr.com

Bērnam nepieciešama mīlestība. Četrkājainie draugi un putni vienkārši mīl savu saimnieku, ar viņiem var atslābināties un atpūsties. Dzīvnieks vienmēr ir līdzās, bet māte vai tēvs bieži vien aizņemti ar mājas darbiem.

Ja ģimenē ir saspringta atmosfēra, bērns no tā cieš. Glaudot kaķi vai darbojoties ar kāmīti, bērns uz laiku spēj aizmirst visas nepatikšanas.
Mājas mīluļi audzina bērnā atbildības sajūtu. Šīs jūtas ir jāieaudzina, tās nevar ģenētiski pārmantot, bet vecākiem un skolotājiem ne vienmēr tam pietiek laika. Ja bērnam uztic rūpes par kucēnu vai papagaili, viņš kļūst pieaugušāks, jo no viņa tagad tik daudz kas ir atkarīgs.

Mājdzīvnieki arī disciplinē. Bērni iemācās ievērot dienas kārtību — ar suni jāiet pastaigāties katru dienu jebkuros laika apstākļos. Ja bērnu ir grūti atraut no datora vai piespiest nodarboties ar fiziskiem vingrinājumiem, tad ar suni viņš labprāt paskraidīs un paspēlēsies svaigā gaisā.

2. Kādu dzīvnieku bērnam izvēlēties?

2/5
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas