BEZGALA MĪĻI: publikai atrāda sešus pandu dvīņu pārus

0 komentāri

Viens no pasaulē lielākajiem pandu audzēšanas centriem Ķīnā iepriecinājis ar 12 nule kā dzimušiem pandas lācēniem. Šis ir īpašs notikums, jo lielās pandas ir vieni no pasaulē visapdraudētākajiem dzīvniekiem.

Pandu mazuļi, dzimuši dažādos laikos, ir dažādā vecumā un svarā. Jaunākajam dvīņu pārim ir tikai mēnesis, bet vecākie ir jau četrus mēnešus veci.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atšķirībā no citiem dzīvniekiem pandām dvīnīšu dzimšana nav retums. No visām pandām, kas šogad piedzimušas Ķīnā, deviņdesmit procenti bijuši tieši dvīnīši, un visi ir sveiki un veseli.

Lācēni nāca pasaulē Čendu pandu centrā. Kopš 80. gadiem centrs aktīvi nodarbojas ar lielo pandu pavairošanu un cenšas atjaunot sugas populāciju savvaļā. Pandas ir vieni no pasaulē visapdraudētākajiem dzīvniekiem. Visā pasaulē nebrīvē dzīvo vairs tikai 300 lielās pandas sugas pārstāvju, bet savvaļā Ķīnā to varētu būt ap 1600. Deviņdesmit astoņus procentus lielo pandu ēdienkartes veido bambuss, tādēļ nereti šos dzīvniekus dēvē arī par bambuslāčiem.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas