Atgādinājums visiem – kā izvairīties no ērcēm un ērču encefalīta!

3 komentāri

2. Kad “medī” ērces?

2/9

Kā atklāt ērces savā teritorijā

Foto: Flickr.com

Foto: Flickr.com

Dodoties uz mežu, lietojiet gaišu apģērbu (uz tā ērces vieglāk pamanīt) ar cieši piegulošām piedurknēm, bikses, kas ievilktas zābaku stulmos. Ja jums ir dārzs, centieties, lai zāle ap māju būtu īsi nopļauta. Katru rītu aizejiet pa savu teritoriju ar karodziņu rokā. Šādu karodziņu varat pagatavot paši no liela gaiša flaneļa gabala vai vafeļveida auduma un to piestiprināt pie kāta. Ar to novelciet pa zāli un tad redzēsiet, cik daudz ērču pielipušas pie šī auduma — vai jūsu dārzā šīs nāvējošās būtnes mitinās.

2. Kad “medī” ērces?

2/9
3 komentāri

TOP komentāri

 • nika
  +1

  nika

  Ne ne! Erces ieveda krievi ar jenotiem no talaas Krievijas taigaam.

  14.05.2015 10:34

 • Pilsētnieks.
  +1

  Pilsētnieks.

  No amerikas šitās vaboles ievazātas, sen , sen, Latvijā tādi draņķi nebija ! Bet tas riebīgais kustonis ir sūds , salīdzinot ar to ko mums drīz ievazās no kongo džungļiem !!!

  13.05.2015 22:53

 • Liene
  0

  Liene

  vienīgā krāsa ko ērces neredz ir baltā. Uz dzeltenās krāsas ērces ir kā trakas, tā viņas pievilina. Arī pārējās gaišās krāsas ērces redz. Lūdzu māmiņas negerbiet tos savus bērnus kā pavasara saulītes uz mežu.

  14.05.2015 11:01

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas