Ar ko atšķiras pērtiķis no mērkaķa?

1 komentārs

Valodnieki pieļauj lietot vārdus “pērtiķis” un “mērkaķis” kā sinonīmus. Ko par to saka zoologi? Atbild Rīgas Zoodārza speciālisti.

“Atšķirības ir gan. Par mērkaķiem sauc mērkaķu dzimtas pārstāvjus, kopumā ap 130 sugu. Tā kā norit intensīvi ģenētiskie pētījumi, sugu skaits nemitīgi mainās, un nereti tie, kas agrāk bija svešinieki, nu kļuvuši par tuviem radiniekiem. Savukārt par pērtiķiem uzskata cilvēkveidīgos primātus, ieskaitot arī pašu homo sapiens. Turklāt pieminētie dzīvnieki nav vienīgie primāti, jo ir vesela virkne mazāk attīstīto sugu – lemuri, lori u.tml., ko agrāk dēvēja par puspērtiķiem. Kopumā primāti ir 425 sugas,” intervijā Dino Zoo stāsta Rīgas Zoodārza speciālisti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz 24. janvārim Rīgas Zoodārzā turpināsies Ziemas naktis, kuru laikā apmeklētājiem būs iespēja apskaties arī dažādu pērtiķu darbošanos. Februārī gaidāms Tropu mēnesis Zoodārzā. Tā kā Tropu mājā dzīvo dažādi pērtiķi, tad sava daļa uzmanības tiks arī šai dzīvnieku grupai.

Foto: lieli, maziņi, smieklīgi un prātīgi pērtiķi un mērkaķi

Kā ziņots, 2016. gads pēc Ķīniešu horoskopa ir ugunīgā Pērtiķa gads, tas iestāsies 7. februārī.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Linda
    +1

    Linda

    Kas tur ko nezinat.Merkaki dzivo man kaiminos,bet pertiki zooparka.:)

    31.12.2015 13:28

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas