Ar 3D printera palīdzību pīlei dota iespēja atkal staigāt

0 komentāri

Kādai pīlei ASV Viskonsīnas štatā dota otra iespēja atkal staigāt. Tas noticis, pateicoties tehnoloģiju attīstībai un 3D printerim.

Pīļtēviņš vārdā Filips kādā aukstā ziemas dienā bija apsaldējis abas pleznas, kuras vēlāk nācās amputēt. Kopš tā laika Filips nav spējis staigāt un pārsvarā ir tikai gulējis, izvairoties arī no saskarsmes ar citām pīlēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sieviete, kura pieņēmusi savainoto pīli, stāsta, ka tiklīdz dzirdējusi par 3D printeri vietējā pamatskolā, tā steigšus sazinājusies ar skolas pārstāvjiem. Lai gan sagatavošanās darbi un mēģinājumi izstrādāt Filipam divas funkcionējošas pleznas aizņēmuši teju sešas nedēļas, viss beidzies veiksmīgi, un tagad pīle spēj staigāt, norādījis skolas pārstāvis. “Protams, arī pēc visiem izmēģinājumiem mani māca šaubas, ka protēzes varētu nederēt, taču viss ir beidzies veiksmīgi,” priecājas protēzes radītājs.

Tagad Filips dzīvo kopā ar citām pīlēm netālu esošajā Dabas rezervātā.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas