Dejotāji ratiņkrēslos izpelnās apbrīnu pasaulē

0 komentāri

Deju grupa no Brazīlijas pārsteigusi visu pasauli, radot īpašu priekšnesumu. Deju grupā apvienojušies cilvēki ratiņkrēslos un tie, kuriem nav kustību traucējumu. Tikmēr Latvijā šāds tandēms piedalījās šovā Dejo ar zvaigzni.

Dejošana kā integrācija sabiedrībā – tas ir Brazīlijas deju trupas Corpo em Movimento, kuras nosaukums tulkojumā nozīmē ķermenis kustībā, galvenais vadmotīvs, kā dēļ tā izvēlējusies vienā deju pārī likt cilvēkus ratiņkrēslos ar tiem, kuriem kustību traucējumi nav. Dejotāja Vanesa, kura dejo ar grupu jau 12 gadus, stāsta, ka šī integrācija ir veids, kā viņi iedrošina cilvēkus ar kustību traucējumiem nedomāt par sava ķermeņa robežām, negaidīt tikai uz valdības palīdzību, bet gan pārsteigt un būt vēl pārdrošākiem nekā ir fiziski veselie cilvēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Deju trupa tika dibināta 1999. gadā. Kopš tā laika tā ir piedalījusies vairāk nekā tūkstoš dažādos pasākumos un šovos, kur tā ir iemantojusi lielu popularitāti par drosmi izaicināt ķermeņa un kustības robežas. 2012. gadā Corpo em Movimento pārstāvēja Brazīliju Londonas paralimpisko spēļu noslēguma ceremonijā.

Šobrīd vēl nav zināms, vai grupa piedalīsies olimpiskajās spēlēs, kas ir gaidāmas viņu valstī nākamgad, taču viņi turpina trenējas trīs reizes nedēļā, jo uzskata, ka dzīvē viss ir iespējams.

Atgādinām, ka pašu mājās tāda paša tandēma iespējamību šovā Dejo ar zvaigzni 4 lieliski apliecināja ratiņkrēslam “piekaltais” Mārtiņš Oliņš un viņa deju partnere, Latvijas Latīņamerikas deju čempione pieaugušo grupā Ilze Jankovska, kuri šādā veidā “aizdejojās” līdz par šova finālam.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas