Deivids Bovijs iemūžināts sienas gleznojumā

0 komentāri

Lai godinātu leģendāro mūziķi Deividu Boviju, Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētā Sarajevā atklāts sienas gleznojums. Tā ir pateicība par viņa nenovērtējamo ieguldījumu, sniedzot palīdzību Bosnijas kara laikā 1990. gados.

Deivids Bovijs, kurš 69 gadu vecumā janvārī zaudēja cīņā ar vēzi, tagad iemūžināts sienas gleznojumā Sarajevā. Klātesot aptuveni trīssimt cilvēkiem, tas tika atklāts, skanot viņa dziesmai Space Oddity.

13 metrus augstais un desmit ar pusi metrus platais gleznojums tapis uz ēkas sienas, kas atrodas universitātes pilsētiņā. Tā uzgleznošanai bija nepieciešams pusotrs mēnesis. Autori ir vairāki vietējie mākslinieki, kuri ar savu darbu vēlējušies paust apbrīnu leģendārajam mūziķim. Atbalstu mākslinieku idejai bija pauduši vairāki tūkstoši bosniešu.

Foto

Sienas gleznojums ir pateicība par to, ka Deivids Bovijs, izmantojot savu pasaules slavu, daudz darīja, lai deviņdesmitajos gados, kad notika Bosnijas karš, notiekošajam pievērstu starptautiskās sabiedrības uzmanību. Viņš arī rīkoja naudas vākšanas kampaņas, lai varētu sniegt humāno palīdzību kara postītajai zemei.

Sienas gleznojuma autori norāda, ka Bovija portrets tapis tā, lai vienlaikus simbolizētu, cik ļoti tagad ir mainījusies Bosnija un Hercegovina.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas