Degunradžu mazulis sajūsmina dāņus

0 komentāri

Kopenhāgenas zoodārzā nācis pasaulē degunradžu mazulis. Tas Dānijas galvaspilsētā ir liels notikums, jo šīs sugas pārstāvju pasaulē kļūst arvien mazāk.

Kopenhāgenas Zoodārzs izplatījis video, kurā redzams, ka degunradžu mātītes dzemdības norisinās bez sarežģījumiem. Lai gan nupat saules gaismu ieraudzījušais mazulis mātei ir nedaudz jāpabiksta, drīz vien viņš jau ķepurosies pats uz savām kājām un spers pirmos solīšus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Degunradži pasaulē nāk ar ievērības cienīgu svaru. Šis mazulis sver aptuveni 50 kilogramus.

Degunradžu mazuļa nākšana pasaulē Kopenhāgenas Zoodārzam ir ļoti liels notikums. Tas ir pirmais degunradzēns, kurš šajā zoodārzā nācis pasaulē pēdējo 35 gadu laikā.

Degunradži ir iekļauti pasaules visapdraudētāko sugu sarakstā. Dzīvnieka rags Vjetnamā un Ķīnā tiek izmantots tradicionālajā medicīnā, un ielas tirdzniecībā tas ir vērtīgāks par zeltu. Par kilogramu raga masas tiek maksāti pat 65 tūkst. dolāru. Saskaņā ar dabas pētnieku aplēsēm, uz planētas mīt vairs tikai 30 tūkst. degunradžu, no kuriem katrās astoņās stundās viens iet bojā no malu mednieku rokas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas