Dambis, Daugavietis un Muitenieks dalīsies atmiņās par koncertdzīvi ”sendienās”

1 komentārs

Kaņepes Kultūras centra trīs gadu dzimšanas dienas svinību laikā nākamsestdien, 2. maijā, notiks sarunu vakars No Širmja līdz Tabūnam. Tajā atmiņās par koncertu un festivālu rīkošanu Latvijā pēc valsts neatkarības atjaunošanas dalīsies sociologs Jānis Daugavietis, mūziķis Dambis un agrāk iecienītā festivāla Tabūns viens no organizētājiem Māris Muitenieks.

”Širmis bija pirmais Kuldīgā organizētais nekomerciālās/Do It Yourself mūzikas festivāls, ko savā laikā paši nodefinējām kā fest of punk & anarchy. Savukārt Tabūns bija pēdējais Kuldīgā notiekošais DIY kultūras festivāls – brīvdabas pasākums, nekomerciālās kultūras dienas,” stāsta J. Daugavietis. Pirms Širmja notika arī citi muzikāli sarīkojumi, ko varētu dēvēt par festivāliem, – Andra Černova pasākums, Durvis, festivāls Iecavā, otrdienas manevri un citi. Nozīmīgs bija 1991. gadā Arkādijas parkā Dambja rīkotais vairāku dienu festivāls Kocis, kurā uzstājās visas vietējās pagrīdes grupas.

Muzikālajā foto vakarā No Širmja līdz Tabūnam par koncertu un festivālu rīkošanu Latvijā, to norisi, aizkulisēm, dažādiem atgadījumiem un no šodienas skatupunkta neparastiem notikumiem stāstīs:

 • Jānis Daugavietis – sociologs, biedrības Tornis līdzdibinātājs, mūzikas publicists;
 • Māris Muitenieks – biedrības Nekomerciālās kultūras attīstības centrs (NEKAC, Kuldīga) aktīvists, mūzikas festivālu, tostarp Tabūns, organizētājs;
 • Raimonds Lagimovs jeb Dambis – grupas Inokentijs Mārpls dalībnieks, mūzikas izlases Odekolons izdevējs, radio NABA raidījuma vadītājs.

Dambis šajā vakarā uz skatuves kāps divas reizes, jo vakara turpinājumā gaidāms pankroka grupas Inokentijs Mārpls koncerts.

Kur? Kaņepes Kultūras centrā – Rīgā, Skolas ielā 15.
Kad? 2. maijā, sarunas sākums plkst. 20.00.
Vakara turpinājumā – pankroka grupas Inokentijs Mārpls koncerts. Saruna un koncerts apmeklējams bez maksas.

Atgādinām, ka Patriotu nedēļas laikā portāls Skaties.lv Kaņepes Kultūras centrā rīkoja sarunu vakaru Mirklis pirms un pēc, kurā par neatkarīgās mūzikas izpausmēm Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā runāja R. Lagimovs, J. Daugavietis un 1980./1990. gadu pagrīdes elektroniskās mūzikas skatuves entuziasts Lauris Vorslavs.

Pilnu sarunu skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

 • Biju
  0

  Biju

  Nevis festivāls Koncis, bet Kocis. Kocis ir armijas zābaks.

  21.04.2015 19:20

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas