Cilvēku izkārnījumi satur zeltu miljoniem dolāru vērtībā

1 komentārs

Cilvēku izkārnījumos atrodams zelts un citi dārgmetāli, kuru vērtība varētu sasniegt vairākus simtus miljonu dolāru, noskaidrots jaunā zinātniskā pētījumā.

“Mēs atradām zeltu ļoti nelielā apmērā,” sacīja ASV Ģeoloģijas dienesta pētniece Ketlīna Smita. Viņas komanda analizēja ekskrementu paraugus, kuros niecīgā daudzumā tika atrasts platīns, sudrabs un zelts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Citas zinātnieku grupas pētījumā aprēķināts, ka viena miljona amerikāņu izkārnījumos varētu atrast dārgmetālus apmēram 13 miljonu ASV dolāru (11,9 miljonu eiro) vērtībā.

Ja tiktu atrasta metode, ar kuras palīdzību no izkārnījumiem varētu viegli atdalīt metālus, mazinātos nepieciešamība pēc derīgo izrakteņu meklēšanas, kā arī dabā nenonāktu kaitīgi metāli.

“Metāli ir visur – matu kopšanas produktos, veļas mazgāšanas līdzekļos, nanodaļiņas pat ievietotas zeķēs, lai novērstu nepatīkamas smakas,” norāda Smita.

Ik gadu no ASV notekūdeņiem tiek iegūti septiņi miljoni tonnu cietas vielas. Apmēram puse tiek izmantota kā mēslojums, bet pārējais tiek sadedzināts vai nonāk īpaši veidotās izgāztuvēs. Patlaban pastāv ierobežojumi, cik lielu daļu no iegūtās vielas var izmantot mēslojumam, jo bez vērtīgajām minerālvielām tās satur arī kaitīgus metālus.

Smitas pētījumā mēģināts atrast veidus, kā no cietās vielas atdalīt kaitīgos metālus un kā no izkārnījumiem iegūt vērtīgos metālus, ko varētu pārdot. Pētījums tika prezentēts ASV Ķīmijas biedrības sanāksmē Denverā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Pētnieks
    0

    Pētnieks

    Zelts nesmird, tik sūdīg ieguves process.

    24.03.2015 22:42

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas