Cilvēki grib tetovējumus ar senajiem latviešu ornamentiem

0 komentāri

Senie latvju ornamenti ir interesanti, un daudzi uzskata – ar savu nozīmi un enerģētiku. Iespējams, tāpēc ornamenti kļuvuši populāri to vidū, kas vēlas tetovējumu.

Ūsiņš, Lielvārdes josta, Jumis, Austras koks – tie ir tikai daži no tetovējumiem, kuru īpašniekiem ir svarīgi paust savu piederību latviešu tautai un dzimtenei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latviju zīmju tetovēšanas uzvaras gājiens aizsākās pagājušo Dziesmu svētku laikā, un tagad sevi latviski iezīmēt uz mūžu grib ik pārdienas, atklāj tetovēšanas speciālists Olafs Taube. ”Tad, kad viss ir pabeigts, tad ir gandarījuma sajūta, ka cilvēku uz mūžu pavada tāds Latvijas suvenīrs, ko nevar pazaudēt,” viņš dalās pārdomās par latvju ornamentu tetovēšanas modi.

Iemesli, kāpēc tiek izvēlētas latviešu senie ornamenti, ir visdažādākie – sākot ar estētisku pievilcību un identitātes apliecinājumu, līdz pat ticībai zīmes enerģētikai un īpašai nozīmei.

LU Latvijas vēstures institūta direktors, ornamentu pētnieks Guntis Zemītis gan norāda, ka šo zīmju vēsture ir krietni vien senāka nekā latviešu tautas vēsture. Tomēr viņš norāda uz pozitīvo – cilvēki, kas izvēlas sev senos ornamentus, izzina to nozīmi.

Vairāk skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas