Cidonijas – laimīgai laulības dzīvei un omas uzlabošanai

0 komentāri

Vienas no Latvijas rudens dabas veltēm – cidonijas – ir ne vien gardas, bet arī dziednieciskām īpašībām bagātas.

No vēstures

Tiek uzskatīts, ka cidoniju izcelsmes vieta ir Persija, un senatnē to uzskatīja par ābola paveidu. Cidonijai īpaša nozīme bija senajā Grieķijā – tās obligāti bija jālieto kāzu dienā, lai jaunlaulāto kopdzīve būtu tikpat cēla, kā cidonijas aromāts. Augļa zinātniskais nosaukums cēlies no senās Kipras pilsētas Cidon nosaukuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijā lielākoties tiek audzētas krūmcidonijas. Tās augļi nobriest posmā no septembra līdz novembrim.

Vitamīni

Cidonijā ir A, B1, B2, C, E, PP (četras reizes vairāk C vitamīna nekā ābolā!) vitamīns, kālijs, pektīnvielas, balastvielas, minerālvielas.
Cidonijas jālieto uzturā rudenī, kad sākas saaukstēšanās un vīrusu periods. Cidonija papildina organismu ar vitamīniem, bet tās miziņā esošās eļļas stiprina plaušu un bronhu audus.

Citas īpašības

Cidonija uzlabo apetīti, vielmaiņu, samazina holesterīna daudzumu asinīs.
Tās iesaka lietot arī kuņģa darbības stabilizēšanai un pat garastāvokļa uzlabošanai, jo organiskās skābes atstāj labvēlīgu ietekmi un cilvēka psihi.

Izmantošana

Izplatītākie ir trīs cidoniju izmantošanas veidi: cidonijas savā sulā ir ideāla piedeva tējai, cidoniju sīrups der perfektām gaļas marinādēm, bet cidoniju sukādes ir veselīgs našķis, ko uzgrauzt, skatoties TV.

Materiāls tapis sadarbībā ar fotoreceptes.lv.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas