Brīvdabas muzejā līdz ar sezonas sākumu atvērs ēkas un sētas

0 komentāri

Dabā plaukst pavasaris, un Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā sākas vasaras sezona – pēc ziemas tiek atvērtas ēkas un sētas, lai uzsāktu jau 91. Brīvdabas muzeja sezonu.

Svinīgajam notikumam par godu – Brīvdabas muzejs 1. maijā no 10.30 līdz 14.30 piedāvās īpašas, bezmaksas ekskursijas, informē informē muzeja pārstāve Līga Miklaševiča.

Muzeja viesiem tiks nodrošināta īpaša iepazīšanās ar senajām ēkām un sētām, un darbiem tajās. Plkst. 10.00 ekskursiju Pirmā un pēdējā sēta Brīvdabas muzejā vadīs muzejpedagoģe Baiba Magona, bet plkst. 11.00 – Pirmā reize Brīvdabas muzejā – muzejpedagoģe Ārija Doroškina. Ekskursiju sākums pie muzeja galvenās ieejas.
Kurzemes zvejniekciema Lurķu sētā notiks Piena darbu demonstrējumi no plkst. 10.30–13.30. Demonstrācijas laikā interesenti iepazīsies ar dažādiem piena pārstrādes veidiem, piena pārstrādes attīstību un lomu Latvijā 19. gs. beigās 20. gs. sākumā.

Vasaras sezonas atklāšanas dienā apmeklētāji aicināti uz svinīgo koncertu pie Vidzemes sētas, kur uzstāsies deju kolektīvi Cīpars, SWEDBANK deju kolektīvs, Kamolītis un vokālā studija Tev un man.

Maija mēnesī – Eiropas akcijā Muzeju nakts, kas notiks 16. maijā, muzejs piedāvās programmu Aspazija un Rainis. Bērniem un ģimenēm – izglītojoši izzinošs un aizrautīgi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas