Benksija slavenais atrakciju parks pārtaps par bēgļu nometni

0 komentāri

Lielbritānijas atrakciju parks Dismalenda, kas tika izveidots kā parodija populārajai Disnejlendai, pārcelsies no Anglijas uz Francijas pilsētu Kalē, lai sniegtu patvērumu bēgļiem.

Dismalenda ir savdabīgs atrakciju parks, kuru var uztvert arī kā mākslas performanci. Tajā aplūkojami vairāku pasaules mākslinieku darbi un radītās atrakcijas, kas vērš uzmanību dažādām šobrīd pasaulē aktuālām tēmām, tostarp bēgļiem. Atrakciju parka izveidotājs mākslinieks Benksijs centies ironizēt par cilvēku lielo interesi par izklaidēm, tā vietā aicinot padomāt par nevienlīdzību pasaulē.

Atrakciju parks izpelnījies milzīgu sabiedrības interesi. Tas bija atvērts piecas nedēļas, kuru laikā nopelnīti 20 miljoni britu mārciņu. Tagad Dismalendas pārstāvji paziņojuši, ka parku uzstādīs Kalē, lai sniegtu patvērumu bēgļiem. Migrantu nometnē netālu no Francijas Kalē ostas atrodas apmēram pieci tūkstoši bēgļu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas