Bēniņos negaidīti atrod 120 miljonu eiro vērtu gleznu

0 komentāri

Ārkārtīgi vērtīgs atradums atrasts kāda nama bēniņos Francijā. Tur atrasta itāliešu meistara Karavadžo glezna, kuras vērtība ir apmēram 120 miljoni eiro.

Glezna tika atrasta pirms diviem gadiem, taču par to paziņots tagad. Mākslas darbu uzgājuši mājas īpašnieki, kad bija uzkāpuši bēniņos, lai atrastu un salabotu caurumu jumta segumā.
Gleznā atainota Bībeles varone Judīte, kura nocirta galvu asīriešu ģenerālim Holofernam. Glezna pazudusi 100 gadus pēc tās tapšanas 1599. gadā. Gleznai ir otra versija, kas atrasta 1950. gadā un patlaban izstādīta Nacionālajā senās mākslas galerijā Romā.

Eksperti uzskata, ka glezna, kas bēniņos atradusies apmēram 150 gadus, ir īsta. Francijas valdība to jau novērtējusi kā nacionālo bagātību. Tas nozīmē, ka 30 mēnešu laikā to nevar izvest no valsts un muzeji var šajā laikā sagatavoties tās iegādei. Eksperti arī smej, ka gleznas atrašana mudinās visus Francijas iedzīvotājus vēlreiz pārmeklēt savas mājas bēniņus, meklējot vērtīgus atradumus, taču pēdējo gadu laikā šādi gadījumi tiek piedzīvoti arvien retāk.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas