Beļģu ēdienkartes iekaro insekti

0 komentāri

Beļģija kļuvusi par vienu no pirmajām Eiropas Savienības valstīm, kas skolu un restorānu ēdienkartēs sākusi piedāvāt pārtikas produktu, kas daudziem liek saviebties neizpratnē.

Beļģu ledusskapjos dažādi insektu produkti savu vietu sāka iekarot pēc tam, kad pagājušajā gadā valsts savās rokās pārņēma atsevišķu insektu pārtikas produktu vadlīniju izstrādi. Kopš tā laika restorāni un ēdnīcas pēc klientu vēlmes ēdienu gatavo no bifeļu tārpiem, mājas circeņiem un mazajiem baltajiem pārtikas tārpiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Beļģijas circeņu audzētājs – uzņēmums Little Food – piegādā circeņus restorāniem un slavē tos ”maigās riekstu garšas” un ”patīkamā kraukšķīguma” dēļ. Circeņu audzētājs aicina tos baudīt ar sojas mērci un sēnēm vai pat šokolādi. Viņš arī norāda, ka circeņos ir trīs reizes vairāk olbaltumvielu nekā liellopu gaļā, tāpat tajos ir arī plašs vitamīnu, minerālvielu un taukskābju klāsts.

Tikmēr beļģu uzņēmums Green Kow lepojas, ka ir pirmais uzņēmums Eiropā, kas tārpu ēdienus piegādā ierastām lielveikalu ķēdēm. Atzinīgi jaunievedumu novērtējuši arī Briseles Vrije universitātes studenti. No oktobra skolas ēdnīca tārpu burgerus un tārpu nagetus iekļāvusi ikdienas ēdienkartē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas