Beidzot noskaidrots, kāpēc mums tik ļoti kārojas saldumi!

0 komentāri

Skaisti izskatīties vasarā (un ne tikai!) vēlas katrs no mums. Ja ar sporta zāles apmeklēšanu vēl sokas tīri tā neko, tad atteikšanās no saldumiem gan sagādā galvassāpes. Lūk, kāpēc no našķēšanās atteikties ir tik grūti!

QIMR Berghofer’s Genetic Epidemiology institūts un Monell Chemical Senses centrs veikuši plašu pētījumu, kurā iesaistīti 243 identiskie dvīņi, 452 neidentiskie dvīņi un 511 atsevišķas personas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atklājies, ka personām ar līdzīgu DNS garšas kārpiņas uz saldumiem – fruktozi, glikozi un dabīgajiem saldinātājiem – iedarbojušās līdzīgi.

Jau dekādes zinātniekiem ir zināms, ka kaķiem un kaķu dzimtas dzīvniekiem nav garšas kārpiņu, kas identificētu saldumus. Tas radījis aizdomas, ka saldā garšas sajūta varētu būt saistīta ar gēniem.

Zinātnieki secinājuši, ka 30% kāri pēc saldumiem nosaka tieši ģenētiskais faktors. ”Mums nav zināmas detaļas par to, kuri tieši gēni un kādas to variācijas ir noteicošās, bet mēs zinām, ka gēni ir lielākas puzles gabaliņš,” stāsta viena no pētījuma autorēm Daniela Rīda.

”Ja tavi priekšteči dzīvojuši okeānu tuvumos un ikdienā mielojušies ar sāļiem jūras produktiem, tad tavas saldās garšas kārpiņas ir mazāk attīstītas. Ja priekšteči dzīvojuši vidē, kur aug daudz indīgu augu, iespējams, esi jutīgāks pret rūgto,” uzskata Rīda. Tāpat viņa norāda, ka mūsdienu diētu dēļ cilvēki kļuvuši daudz jutīgāki pret saldumiem: ”Nu jāpaveic tik daudz, lai tiktu pie kārotās baudas – neliela daudzuma cukura.”

FOTO rakstura audzināšanai

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas