Atkritumi un kanalizācija darbina autobusu

0 komentāri

Lielbritānijā pagājušonedēļ sācis kursēt autobuss, ko darbina viegli iegūstama alternatīvā enerģija. Par tās avotu tiek izmantoti pārstrādāti pārtikas atkritumi un kanalizācijas saturs.

Videi draudzīgais biobuss sācis kursēt maršrutā starp Lielbritānijas pilsētām Bristoli un Bātu. Tas tiek uzskatīts par pasaulē pirmo satiksmes autobusu, ko darbina gāze, kas iegūta no ēdiena pārstrādes atlikumiem. Ar vienu uzpildi autobuss var veikt 300 kilometru garu maršrutu. Nepieciešamo enerģiju tam nodrošina kompānija, kas nodarbojas ar sadzīves atkritumu pārstrādi.

Biobusa idejas autori ir pārliecināti, ka šāda veida tehnoloģija ļauj būtiski samazināt piesārņojumu – emisiju līmeņi ir 92% zemāki nekā autobusos ar dīzeļdzinēju, bet oglekļa emisijas ir gandrīz par trešdaļu mazākas. Turklāt biometāns nav fosilā degviela – tas ir atjaunojams mūžīgi, jo, kamēr vien būs cilvēki, būs arī atkritumi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas