Atklāts pasaulē pirmais mikrobu zoodārzs

0 komentāri

Amsterdamā durvis vēris pasaulē pirmais muzejs, kas veltīts mikroorganismiem – organismiem, kas ir tik mazi, ka ar cilvēka aci nav redzami.

Pasaulē pirmais mikrobu zooloģiskais dārzs mājvietu radis blakus tradicionālajam zvēru zooloģiskajam dārzam “Artis”, kura direktors jau daudzus gadus lolojis ideju parādīt apmeklētājiem ne vien dzīvās dabas makro, bet arī mikro līmeni. Mikrobi ir būtiski cilvēku dzīves sastāvdaļa. Tie saražo piecdesmit procentus no zemes skābekļa, zarnu mikroflorā esošās baktērijas uztur mūs pie labas veselības, no tiem var arī ražot biodegvielu, attīt ūdeni un paveikt daudz ko citu. Cilvēka acs nespēj saskatīt trīs ceturtdaļas visas dzīvības uz Zemes.

Centrālā izstādes tēma ir mokroorganismu saiksme ar cilvēka ķermeni. Ar speciālu mikrobu skaneri apmeklētājiem ir iespēja aplūkot, kādi mikroorganismi un cik daudz mīt uz viņiem pašiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas