Ar gaisa balonu ielido alā

0 komentāri

Kāds 70 gadus vecs austriešu piedzīvojumu meklētājs izaicinājis gaisa un zemes robežas un ar gaisa balonu ielidojis 200 metrus dziļā pazemes alā.

Pieredzējušais pilots, četrkārtējais Ginesa rekordists Ivans Trifonovs nolēma ar gaisa balonu nolaisties Mameta alā, Horvātijā. Mērķis gluži parasts – pieskarties alas dibenam un izlidot no alas ārā. Nekad neviens iepriekš ko tādu nav mēģinājis paveikt. Trifonova lidojums alā notika tieši desmit gadus pēc tam, kad šajā pašā alā ar izpletni ielēca viņa tautietis, populārais base jump lēcējs Fēliks Baumgartens.

Savam piedzīvojumam 70 gadus vecais vīrs iedvesmojās no slavenās Žila Verna grāmatas “Ceļojums uz Zemes centru”, bet tieši šo alu izvēlējās, sekojot Baumbartena lēcienam alā ar izpletni.

Lai nolaistos alā, Trifonovs izmantoja speciāli pārveidotu gaisa balonu – tas bija mazāks nekā parasti, un pilots bija spiests sēdēt nevis grozā bet gan uz diviem gāzes baloniem, kas bija savienoti ar tērauda caurulēm.

Vēsturiskais lidojums ilga 25 minūtes. Apstiprināšanas gadījumā šis būs jau piektais Trifonova pasaules rekords. Viņš veicis arī veiksmīgu pārlidojumu ar gaisa balonu pāri Dienvidpolam.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas