4. maijā Rīgā gaidāma plaša svētku programma

0 komentāri
4. maijā Rīgā gaidāma plaša svētku programma
Foto: LETA

Valsts svētkos, 4. maijā, Rīgā paredzēta plaša kultūras pasākumu programma, tostarp svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa un kompozīcijas Ziedu Latvija veidošana, dienas un vakara koncerts Doma laukumā, sarīkojums ģimenēm ar bērniem un Latvijas filmu maratons, informē Rīgas domē.

Svētku programma Rīgā sāksies ar Ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā, bet jau no plkst. 11.00 pie Brīvības pieminekļa iedzīvotāji aicināti vērot Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē finālkonkursu un koncertu. Notiks tradicionālā svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija, varēs skatīties dokumentālo filmu un kino hroniku programmu un svētku koncerta ierakstu no Latvijas Nacionālā teātra, kā arī visas dienas garumā ikviens aicināts piedalīties kompozīcijas Ziedu Latvija veidošanā.

Rīgā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas 25 gadu jubilejas svinībās vērienīga koncertprogramma būs Doma laukumā. Tā sāksies ar koncertu Pavasara dziesmas, kurā klausītāji dzirdēs pavasarīgi enerģisku mūziku no postfolka līdz pat etnorokam, savukārt vakarā svētku koncertā Brīves dziesmas skanēs patriotiskas un Latvijai nozīmīgas dziesmas, kuras atskaņos simfoniskais orķestris un tautā iemīļoti solisti. Līdztekus, atzīmējot dzejnieka Raiņa 150. jubileju, koncertā ievērojama loma atvēlēta viņa dzejai un atziņām par brīvības jēdzienu.

Šajā dienā viens no vizuāli krāšņākajiem svētku programmas pasākumiem būs Rīgas labāko deju ansambļu lielkoncerts Dod man spēku, dod man laiku, kas notiks Ķīpsalas hallē.

Svētku dienā ģimenes ar bērniem gaidītas Vērmanes dārzā pasākumā Visi ceļi ved uz Rīgu!. Parkā bērni varēs darboties radošajās darbnīcās, izgatavojot gaisa pūķi, stādot puķes, veidojot ziedu kompozīciju un smilšu mandalu, apgūstot zināšanas par lauku sētu un Latvijas dabu, un, protams, aktīvi sportojot. Līdztekus tam parka estrādē notiks koncerts ar deju kolektīvu, folkloras kopas, čellistu grupas, deju studijas un Latvijā populāru dziedātāju uzstāšanos.

Pasākumi Rīgas apkaimēs

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas 25 gadadienai veltīti pasākumi notiks arī pilsētas apkaimēs. Kultūras centrā Ziemeļblāzma būs animāciju filmu seanss bērniem un koncertprogramma Tautas laiks, Kultūras centrā Imanta koncertēs grupa Menuets un būs skatāma Māra Putniņa un Jāņa Cimmermaņa spēlfilma Džimlai Rūdi Rallalā, bet kultūras centrā Iļģuciems iedzīvotāji aicināti uz teātra izrādi par cilvēku savā laikā un savā zemē – Jaucības un nejaucības.

Svētku koncerti

Svētku koncerti būs arī Sv. Pētera baznīcā, koncertzālē Lielā ģilde un Rīgas Latviešu biedrības namā. Savukārt Rīgas Kongresu namā un pie Saeimas nama būs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas jubilejai veltītas izstādes.

Plašāka svētku programma ar informāciju – par dalībniekiem, norises laiku un vietu – pieejama interneta vietnē kultura.riga.lv, kā arī drukātā veidā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros, Rīgas kultūras centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un tūrisma informācijas centros. 4. maija svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas