3500 bundzinieku pārspēj Ginesa rekordu

0 komentāri

Nedēļas nogalē Peru galvaspilsēta Lima rībēja bungu skaņās. Lai godinātu nacionālo perkusiju instrumentu kahonu, vienkopus bija pulcējušies ap 3500 bundzinieku.

Jau astoto reizi Limā notika starptautiskais peruāņu kahona festivāls. Šoreiz, lai godinātu nacionālo perkusiju instrumentu, mūziķi bija nolēmuši pārspēt Ginesa pasaules rekordu. Šim mērķim bija nepieciešami 3500 bundzinieki, kas vienlaikus bungo uz kahona vienu un to pašu ritmu.

Starp bundziniekiem bija arī daudz jauniešu un bērnu. Kāds 10 gadus vecs zēns stāsta, ka viņš kahonu spēlē kopš agras bērnības. Puikam instruments ļoti patīk, un pareizās bungošanas iemaņas viņam ierādījis skolotājs.

Šā gada kahona festivāls veltīts izcilajam peruāņu perkusionistam Rafaelam Santam, kurš mūžībā aizgāja pagājušā gada vasarā. Festivālā piedalījās viņa dzīvesbiedre, kura neslēpa prieku par jauno Ginesa rekordu, jo tādējādi visa pasaule uzzinās par kahonu.

Peru Nacionālais kultūras institūts kahona kasti par nacionālo mantojumu pasludināja 2001. gadā. Peruāņu tradicionālā mūzikas instrumenta vēsture aizsākās 19. gadsimta sākumā, kad pirmo reizi šādas bungojamās kastes parādījās Peru piekrastes rajonos. Tagad kahons ir ļoti izplatītos visā valstī, un tā ritmi dzirdami arī kubiešu un mūsdienu flamenko mūzikā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas