2. februāris – Sveču diena. Vecmammu gudrības, kas velti aizmirstas

0 komentāri

Mūsu senči otrajā februārī svinējuši sveču dienu – tās paražas un ticējumi ļauj ne tikai vairot savu skaistumu, bet arī noteikt, cik ilgi vēl gaidāma ziema un kad iestāsies pavasaris.

Kā jau vēsta šīs diena nosaukums, viena no tās centrālajām tradīcijām bijusi sveču liešana, tomēr tieši 2. februārī arī bijis iespējams noteikt, kad mitēsies sals.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Proti, ja Sveču dienā spīd saule un ir silts, tad vēl sešas nedēļas gaidāma ziema, bet, ja laukā valda aukstums un snieg sniegs, pavisam drīz gaidāma pavasara iestāšanās.

Ko vēl darīt vai nedarīt šajā dienā? Seko šiem senču ticējumiem.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas