12. reizi notiks “StarParty” jeb debess vērotāju salidojums

0 komentāri

Sestdien, 6. septembrī, “StarSpace” observatorijā netālu no Suntažiem notiks ikgadējais rudens debess vērotāju salidojums jeb “StarParty”, šī gada tēma – Visuma iekarotāji, informē pasākuma rīkotājs Arnis Ginters.

Šogad būs jau 12.reize, kad vienkopus pulcēsies tie, kurus vilina zvaigznes un Visuma plašumu izzināšanas un apgūšanas iespējas. Pasākums pirmo reizi tika organizēts Starptautiskā astronomijas gada ietvaros 2009.gada aprīlī. Nu teleskopu īpašnieku un debess vērotāju tikšanās ir izaugusi par vērienīgu informatīvi-izklaidējošu pasākumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

12. debess vērotāju salidojuma vienojošo tēmu “Visuma iekarotāji” palīdzēs iepazīt ar astronomiju un kosmosa apguvi saistītu profesiju pārstāvji. Starp lektoriem ir gan astronomi, kuri piedalās tādās pazīstamās misijās kā “Rosetta”, “Cassini” un “New Horizons”, gan astronomijas pasniedzēji Latvijā un citur pasaulē, gan cilvēki, kas tiešā vai netiešā veidā iesaistīti kosmosa apguvē un jaunu pielietojamo tehnoloģiju izstrādē.

“Mēs ceram, ka profesionāļu stāstījums pamudinās kādu jaunieti izšķirties studēt un apgūt eksaktās zinātnes un, iespējams, pievienoties astronomijas un kosmosa apguves speciālistu pulkam,” pastāstīja “StarSpace” observatorijas vadītājs Arnis Ginters, uzsverot, ka mūsdienās ar kosmosa izpēti un apguvi gan tieši, gan netieši ir saistītas ļoti daudzas profesijas, tādēļ jauniešiem paveras samērā plašs iespēju loks.

Pasākums notiks Ogres novadā, Suntažu pagastā, “Kaltiņos”. “StarParty” pasākumā dalība ir bez maksas. Lekcijas sāksies no plkst. 15:00, bet debess novērojumi labvēlīgu laikapstākļu gadījumā – līdz ar tumsas iestāšanos.

12. debesu vērotāju salidojums ir reģistrēts kā viens no punktiem plašajā Starptautiskās Mēness vērotāju nakts (observethemoonnight.org) pasākumu tīklā. Tādejādi par galveno apskates objektu šajā vakarā kļūs Mēness, kas ir līdz šim vienīgais ārpuszemes objekts, uz kura savu kāju ir spēris cilvēks.

Detalizēta programma un informācija par nokļūšanu norises vietā atrodama starspace.lv.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas