10. februāris šodien un pirms pieciem gadiem. Pasakaini pavasarīgi FOTO

0 komentāri

Netipiski siltie laikapstākļi liek plaukt kokiem, zaļot pavasara puķu asniem un gājputniem atgriezties Latvijā.

Ikviens ir dzirdējis vai lasījis par bargām ziemām, kad, gada baltākajam gadalaikam ejot uz otru pusi, ļaudis ”sveica” cīruļputeņi. Šoziem sniegs mūs iepriecināja vien pāris nedēļas, un februāris dabā sāk līdzināties pavasarim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau saņemtas pirmās ziņas par gājputnu atgriešanos Latvijā. Tik agra, pat par mēnesi agrāka putnu migrācija Latvijā nav novērota ne reizi pēdējo 25 gadu laikā, kopš šādi dati vispār tiek apkopoti, šorīt vēstīja LNT raidījums 900 sekundes.

Pavasara jūtīs ir ne tikai putni. Botāniskā dārzā ārā sākuši parādīties pirmie augi – asnus dzen narcises, tulpes un sniegpulkstenītes. Sākusi ziedēt un pat smaržot burvju lazda.

Lai gan jaunākās sinoptiķu prognozes liecina, ka jau rīt kļūs aukstāk, šodien sasniegts jauns siltuma rekords, gaisa temperatūrai sasniedzot plus 9 grādus.

Pavasara gaiss jaušams arī Latvijas ārēs. Galerijā aplūko liecības par pavasara iestāšanos no Lapmežciema pludmales un Kaņiera ezera.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas