Plašākā Titānikam veltītā izstāde skatāma Rīgā

5 komentāri

No piektdienas Rīgā būs apskatāma pasaulē lielākā izstāde, kas veltīta Titānikam – kuģim, kas vienlaikus iemieso jūrniecības augstākos sasniegumus un lielāko traģēdiju. Šobrīd tiek pabeigti pēdējie izstādes iekārtošanas darbi Sporta manēžā.

Viens no objektiem, ko varēs aplūkot izstādē Sporta manēžā, ir olu trauciņš. ”Kapteinim Smitam bija kalpone, kura nezināmu iemeslu dēļ bija atlaista, un olu trauciņš bija nozagts no pirmās klases pasažieru ēdientelpas. Tādi olu trauciņi ir palikuši tikai divi. Šis ir oriģināls no Titānika,” norāda Titanic The Exhibition projekta vadītāja Latvijā Inga Kadeka. ”Beigās tas izglāba viņai dzīvi,” uzsver I. Kadeka. Tāpat izstādē būs aplūkojami arī objekti, kas redzami Džeimsa Kamerona filmā, piemēram, Rozas, ko atveidoja aktrise Keita Vinsleta, kleitu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Atšķirības starp pirmās un trešās klases pasažieriem bija milzīga. Pirmās klases pasažieriem nācās maksāt 80 tūkst. dolāru par biļeti. Doties ceļojumā ar Titāniku bija iespējams tikai ļoti bagātiem cilvēkiem,” stāsta I. Kadeka. Izstādē būs iespējams aplūkot pirmās klases kajītes iekārtojumu.

Izstādes uzstādīšana ilga trīs nedēļas. Tā Sporta manēžā būs skatāma trīs mēnešus, un palūkoties slavenā kuģa iekšienē aicināti kā pieaugušie, tā arī bērni.

5 komentāri

TOP komentāri

 • Mare
  +2

  Mare

  Pērn biju Tallinā uz šo izstādi ja godīgi ,biju vīlusies, laikam gaidīju ko vairāk!

  26.03.2015 12:02

 • 'Muša
  0

  'Muša

  Šī izstāde nekad nav bijusi Tallinā. Rīga ir otrā vieta, kur viņa ir pabijusi. Pirmo reizi tā a atradās Maskavā veselu gadu. Lūdzams noskaidrot faktus un tad kritizēt ko tādu, kas vēl nav redzēts.

  27.03.2015 12:37

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas