Naktī uz trešdienu visā pasaulē būs redzams spožs zvaigžņu lietus

0 komentāri

Naktī uz trešdienu debesīs būs redzama neparasta dabas parādība – zvaigžņu lietus jeb meteoru plūsma Perseīdas, kas ir novērojama reizi gadā, vēsta Pasaules meteoru organizācijas mājaslapa.

Visuzskatāmāk neparasto notikumu varēs vērot ziemeļu puslodē un arī Latvijā no otrdienas vakara plkst. 22.00 līdz nākamās dienas plkst. 11.00. Zvaigžņu lietu varēs izbaudīt jebkurš iedzīvotājs, jo tā novērošanai nav nepieciešamas speciālas ierīces.

Šādu parādību var novērot gadījumos, kad Zeme iziet caur putekļu daļiņu plūsmu, kas rodas, sabrūkot Tempela-Tatla komētai. Sīkas daļiņas smilšu graudiņu lielumā sadeg Zemes atmosfērā, kā rezultātā rodas zvaigžņu lietus. Zinātnieki prognozē, ka intensīvākajā periodā stundas laikā varētu krist ap 80-100 meteoriem.

Minēto komētu 1865.gadā atklāja Ernests Tempels, bet gadu vēlāk arī Horācijs Tatls, vadoties pēc informācijas, ka 1366. un 1699.gadā tika novērota komēta, bet 1799. un 1833.gadā nolija ļoti spēcīgs meteoru lietus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas