Naksnītis iepazīstina ar “gardeguni” tupaju

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Rīgas zoodārza jaunais iemītnieks Naksnītis apmeklētājiem atklāj tropisko nakts dzīvnieku īpašības. Šajā reizē viņš iepazīstina ar tupaju.

Tropi kontinentos aizņem ļoti lielas platības, iekļaujot tropiskos mežus, savannas, kā arī karstos tuksnešus. Viens no tropu krēslas iemītniekiem ir tupaja – ļoti gudrs un ziņkārīgs dzīvnieks ar garu deguntiņu, kas ir atbilstošs meklēšanai un rakņāšanai. Tupaja pārtiek gan no augiem, gan kukaiņiem.

“Kas īsti ir tupaja, par to vēl zinātnieki strīdas. Kādreiz domāja, ka tupajas ir vāveres, tad – ka tupajas ir ciršļi, beigu beigās atklāja un secināja, ka tupajas tiek izdalītas atsevišķā tupaju dzimtā” skaidro Naksnītis.

Tupajas dzīvo koku dobumos. Kad piedzimst mazuļi, tupajas tos apmeklē ļoti reti un līdz ar to arī baro diezgan reti. Tas ir tāpēc, ka Belangera un citām tupajām piemīt ne visai patīkama, izteikta smaka. Lai mazuļi netiktu ieraudzīti, tās ligzdu apmeklē pēc iespējas retāk. Mazuļi toties tiek baroti pamatīgi.

Kārtīgam nakts dzīvniekam ir izbolītas acis, jo tās palīdz tumsā visu saskatīt. Interesanti, ka daudziem nakts iemītniekiem acis tumsā spīd. Daži no tropu nakts dzīvniekiem var lepoties ar košām un kupli baltām uzacīm.

Par citiem tropu nakts dzīvniekiem skaties video!

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas