Mārvina Geija ģimene cenšas apturēt Blurred Lines izplatīšanu

0 komentāri

Soulmūziķa Mārvina Geija ģimene cenšas apturēt kanādiešu dziedātāja Robina Tika un amerikāņu producenta Farela Viljamsa hita Blurred Lines pārdošanu pēc tam, kad tiesa atzina to par plaģiātu.

Geija bērni iesnieguši prasību aizliegt 2013. gada dziesmas turpmāku pavairošanu, izplatīšanu un izpildīšanu. “Digitālajā laikmetā lieli autortiesību pārkāpšanas draudi uzglūn ikvienam māksliniekam,” teikts ģimenes paziņojumā. “Mēs vēlamies, lai tēva mantojums tiktu aizsargāts. Pieturēšanās pie autortiesību standartiem nodrošina, ka muzikālie dārgumi vienmēr tiks augstu novērtēti.”

Kā jau ziņots, Losandželosas federālā tiesa 10. martā atzina Geija ģimenes prasību, apstiprinot, ka Blurred Lines līdzinās soulmūziķa 1977. gada hitam Got to Give It Up un pārkāpj dziesmas autortiesības. Tiesa nolēma, ka Tikam un Viljamsam Geija ģimenei jāizmaksā kompensācija 7,4 miljonu ASV dolāru (septiņu miljonu eiro) apmērā, kas veido gandrīz pusi no Blurred Lines nopelnītās autortiesību atlīdzības.

Geija ģimene vēlas, lai sodīts tiktu arī reperis T.I., kurš sacerējies vienu dziesmas pantu, kā arī ierakstu kompānijas Universal Music, Interscope Records un Star Trak Entertainment.

Viljamss un Tiks plāno apstrīdēt tiesas lēmumu. “Viņi uzskata, ka Blurred Lines nācis no pašu sirds un dvēseles, neviena cita. Balstoties uz prominentu dziesmu autoru viedokļiem, viņi izjūt pienākumu pret radošo pasauli – panākt, lai šis spriedums netiktu atstāts spēkā,” sacīja Tika un Viljamsa advokāts Hovards Kings.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas