Latvijā sāk izrādīt spēlfilmu Divas sievietes

0 komentāri

No šodienas, 13. martā, kinoteātros Latvijā tiks demonstrēta Krievijas-Francijas- Lielbritānijas-Latvijas kopražojuma spēlfilma Divas sievietes, kas veidota pēc Ivana Turgeņeva lugas Mēnesis uz laukiem motīviem, informē Jura Podnieka studijas pārstāve Marta Kontiņa.

Filmas režisore ir Vera Glagoļeva, galvenās lomas tajā atveido britu aktieris Ralfs Fainss, franču aktrise Silvija Testjū un Krievijas aktieri Anna Astrahanceva, Ļizaveta Bogdanova, Aleksandrs Balujevs un citi. Filmas operators Gints Bērziņš, producentes Natālija Ivanova (Horosho Production) un Antra Cilinska (Jura Podnieka studija).

”Mani interesē daudzu valstu atšķirīgā kultūra. Kopš zēna gadiem esmu interesējies par krievu vēsturi, krievu literatūrā mani uzrunā tās universālais gars, kuram es atsaucos. Man tā ir bijusi vislabākā pieredze ar šo burvīgo filmēšanas grupu- producentēm, aktieriem, operatoru Gintu, kurš ir latvietis. Katrs kopā pavadītais brīdis man ir kļuvis par vērtību,” pieredzē, strādājot pie šīs filmas, dalās Ralfs Fainss. ”Katra loma dod jaunu pieredzi, es nevaru izcelt vienu, bet katru reizi ieejot jaunā lomā, tas ir kā pieredzēt īpašu mīlas dēku. No sākuma līdz galam tu tajā ieliec visu savu prātu, dvēseli un iztēli, lai to radītu,” viņš norāda.

Filmas Divas sievietes darbība rit Krievijas laukos 19. gadsimta beigās. Natālija – bagāta krievu muižnieka Arkādija Islajeva sieva, Vera – viņas audžumeita. Abas iemīlas Beļajevā, jaunā un naivā studentā, kurš vasarā piepelnās, strādājot par Natālijas dēla skolotāju. Pēkšņi Rakitins, Natālijas sens draugs, kurš ilgu laiku ir slēpis savas jūtas pret Natāliju, tās atklāj un nespēj klusi noraudzīties notiekošajā. Emocijas ir sakāpinātas. Pēc šīm jūtu ugunīm pelni ir visapkārt.

Filma jau ieguvusi Grand Prix balvas festivālos Zelta fēnikss un Amūras rudens, kā arī divas nominācijas Latvijas nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps – kā labākā minorās kopprodukcijas filma un operatoram Gintam Bērziņam.

No 13. marta spēlfilma Divas sievietes tiks demonstrēta kinoteātros Splendid Palace un Multikino, aprīlī filma tiks izrādīta arī Latvijas reģionos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas