Latviešu un igauņu mūziķi apvienojas vērienīgā Hendeļa oratorijā

0 komentāri

Piektdien, 20. februārī, plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs baroka mūzikas lielmeistara Georga Frīdriha Hendeļa oratorija Izraēļi Ēģiptē, atskaņojumā pulcējot izcilus Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas mūziķus.

Koncertā piedalīsies Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga, Igaunijas kamerkoris Voces musicales un virkne baroka mūzikā pieredzējušu solistu. Pie diriģenta pults viens no šā brīža redzamākajiem jaunajiem igauņu diriģentiem – Risto Josts, informē Sinfonietta Rīga pārstāve Baiba Freimane.

Oratorija Izraēļi Ēģiptē ilgu laiku tikusi atstāta Hendeļa pasaulslavenās oratorijas Mesija ēnā, taču vērienīguma un muzikālās polifonijas ziņā Izraēļi Ēģiptē uzskatāma par vienu no komponista spožākajiem veikumiem. Oratorijas pamatā ir ainas no Vecās derības: Izraēla tautas izvešana no verdzības Ēģiptē un gājiens caur Sarkano jūru uz Apsolīto zemi. Bībeles stāsts atdzīvosies gleznainās kormūzikas freskās, izsmalcinātās ārijās, pilnasinīgā tutti skanējumā pretstatā gaisīgām kora balsīm.

Kamerorķestris Sinfonietta Rīga regulāri sadarbojas ar kaimiņzemes Igaunijas māksliniekiem. Viens no ievērojamākajiem igauņu mūziķiem Risto Josts ir Igaunijas Nacionālās operas diriģents, Nīderlandes kamerkora un Tallinas kamerorķestra mākslinieciskais līderis. Viņš regulāri pievēršanas arī senajai mūzikai, tostarp kā kamerkora Voces Musicales dibinātājs un vadītājs. 1999. gadā pēc viņa iniciatīvas izveidotais kamerkoris Voces Musicales piecpadsmit darbības gadu laikā ir izveidojies par augsta līmeņa kolektīvu, kurš Igaunijas mūzikas dzīvē ieņēmis stabilu un neatkārtojamu vietu.

Par solistiem oratorijā aicināti baroka mūzikas lietpratēji no Britu salām: Anna Denisa (soprāns), Viljams Tauerss (kontrtenors) un Saimons Volls (tenors). Viņiem līdzās stāsies igauņu dziedātāji Evelīna Kanepi (soprāns), Andreass Veljamē un Alvars Tīslers (basi).

Dienu vēlāk, 21. februārī, koncerts skanēs Tallinas Sv. Jāņa baznīcā.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīze kasēs un internetā. Cena – 10 eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas