Kursieša filmu Modris iespējams noskatīties arī internetā

0 komentāri

Godalgoto Jura Kursieša debijas filmu Modris no piektdienas, 6. marta, iespējams noskatīties interneta video nomas platformā vimeo, informē filmas publiciste Zane Peneze.

Filma Modris vairākus mēnešus izrādīta kinoteātros, kā arī reģionu kultūras centros, un kopumā to noskatījušies aptuveni 20 tūkstoši skatītāju.

“Joprojām saņemam vēstules ar jautājumiem, vai un kur filmu var noskatīties internetā, tāpēc nolēmām piedāvāt noskatīties filmu par simbolisku samaksu,” stāsta režisors Juris Kursietis.

Filma būs skatāma latviešu valodā ar angļu subtitriem.

Samaksājot 2,99 dolārus (aptuveni 2,70 eiro), filmu Modris var iznomāt uz 48 stundām un skatīties vietnē vimeo jebkurā skatītājam ērtā laikā, izmantojot datoru, planšeti vai pat mobilo telefonu. Šis pakalpojums būs pieejams Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājiem.

Skaties filmu Modris – vimeo.com/ondemand/modris!

Kinokritiķe Daira Āboliņa atzinīgi vērtē ideju publiskot filmu labā kvalitātē internet. “Šāds solis filmu padarīs pieejamu entuziastiskākajiem skatītājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nesaņemas aiziet uz kinoteātri,” viņa norāda.

Filma Modris ir pirmā latviešu spēlfilma, kuru legālā ceļā iespējams noskatīties internetā. Filmas autori cer, ka šādi tiks lauzts paradums datorā skatīties tikai pirātiskā ceļā iegūtas filmas. Filmas veidotāji uzsver, ka šādā veidā ģimenes, draugi vai kolēģi var pat sanākt uz kopēju filmu skatīšanos, un tas svaigāko Latvijas kino padara līdz šim vēl neredzēti pieejamu.

Filma Modris februārī ieguva skatītāju simpātiju balvu kā gada labākā filma sabiedrisko mediju balsojumā Kilograms kultūras. Modris turpina saņemt arī starptautisku atzinību. Martā filma Modris piedalīsies četros starptautiskos kino festivālos – Guadalajaras filmu festivālā Meksikā, Bergamo filmu festivālā Itālijā, Prāgas filmu festivālā Čehijā un Viļņas filmu festivālā Lietuvā. Filmas izrādīšanas tiesības iegādājusies arī Slovēnijas sabiedriskā televīzija.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas