Vīrietis un garāža – Latvijas stāsts Venēcijas biennālē

0 komentāri

Katrīna Neiburga un Andris Eglītis Venēcijas mākslas biennālē, Latvijas paviljonā ar savu mākslas darbu stāstīs par kādu Latvijā izplatītu tradīciju, kas saistīta ar garāžu darbnīcu fenomenu.

”Vīriešiem patīk brīvo laiku pavadīt dārza mājā vai garāžā iekārtotās hobiju darbnīcās. Abi mākslinieki Venēcijas biennāles starptautiskajam skatītājam piedāvās iespēju ielūkoties vienā no slēptākajiem nostūriem ”vidējā latviešu vīrieša” personīgās dzīves telpā,” stāsta kurators Kaspars Vanags.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pagājušā gada rudenī Neiburga ar mediju starpniecību vērsās pie sabiedrības, aicinot atsaukties jebkāda vecuma pašdarbniekus, kas būtu ar mieru izrādīt savas garāžas un darbnīcas. Uz sludinājumu atsaucās desmitiem šādu mājas darbnīcu novatoru un viņu ģimenes no visas Latvijas. Māksliniece kopā ar operatoru līdz šim apbraukājusi un intervējusi 18 no tiem. Savukārt Eglītis pašrocīgi veido episku tēlniecisku būvju sistēmas instalāciju, kas veidos šā savdabīgā vīriešu mikrokosmosa ”atlējumu” un kurā tiks projicēti Neiburgas videoinstalāciju fragmenti.

Ņemot vērā vērienīgo mākslas darba apjomu un lai nodrošinātu labāko izpildījumu, ekspozīcija vispirms tiks uzbūvēta un marķēta Latvijā. Tad to nobūvēs, lai nogādātu Venēcijā un atkārtoti uzceltu Latvijas paviljonā. Mākslas darba radīšanā iesaistījušies vēl vairāki starptautiski un Latvijā augsti novērtēti mākslinieki – arhitekts Austris Mailītis, mūziķi Jānis Šipkēvics jeb Šipsi un Andris Indāns, grafiskā dizaina autors Edgars Zvirgzdiņš, kā arī zēnu un vīru kori.

4. martā mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis kopā ar kultūras ministri Daci Melbārdi un Laikmetīgās mākslas centra vadītāju Solvitu Kresi oficiālā preses konferencē prezentēs Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona konceptuālo ideju, nosaukumu, kā arī sniegs ieskatu projekta norisē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas