Valmieras teātrī šonedēļ pirmizrādi piedzīvos ”Vienādas asinis”

0 komentāri

Sestdien, 20. septembrī, Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Laura Gundara luga ”Vienādas asinis” Mārtiņa Vilkārša režijā.

”Vienādās asinis” ir stāsts par Jaungada nakti, kad Zemīšu mājās tiek lietas laimes, zīlēts un burts, lai katrs panāktu tieši to, ko vēlas. Tā kā iestudējuma režisors ir Mārtiņš Vilkārsis, kurš līdz šim teātrī darbojies tikai kā scenogrāfs, uzvedumā būtiska nozīme būs dažādiem vizuāliem risinājumiem: aktieru spēli papildinās Arta Dzērves videoefekti, Igora Kapustina gaismu partitūra, Annas Heinrihsones kostīmi un Ingas Raudingas iestudētās dejas. Izrādē skanēs Jāņa Ivanova mūzika.

Lauris Gundars lugā radoši attīstījis Rūdolfa Blaumaņa darbos atrastus motīvus. Dramaturgs uzskata, ka Blaumaņa pasaule ir daudz skarbāka, nekā to pierasts interpretēt. ”Mēs joprojām Blaumaņa lugās labprātāk redzam gluži citus ļaudis – tēlus, kuri atbilst mūsu vēlmēm pēc ideāla, ne tos, kuri dzīvoja Blaumaņa reālajā pasaulē, un kuru dzīves viņam sāpēja,” viņš uzsver. Arī ”Vienādas asinis” ir visai skarbs vēstījums par savtīgumu un nevēlēšanos ieklausīties savu tuvāko teiktajā, par lepnību un varaskāri, bet arī par mīlestību kā pretrunīgām un sarežģītām jūtām, ko pat pašam reizēm grūti apjaust. Lugā šīs pretrunas iemiesotas trijos Zemīšu Marijas tēlos, ko spēlē Māra Mennika, Elīna Vāne un Anta Aizupe. Vecā Zemīša lomā viesojas Jānis Jarāns, pārējās lomās aktieri Mārtiņš Meiers (Zemīšu kalps Pēteris), Mārtiņš Upenieks (kalējs Matīss), Inese Ramute (Made), Rihards Rudāks (Jēkabs), Ilze Lieckalniņa (Līze), Ilze Pukinska (Annule), Krišjānis Salmiņš (Andžs).

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas