Valmieras teātrī debitēs režisors Mārtiņš Vilkārsis

0 komentāri
Valmieras teātrī debitēs režisors Mārtiņš Vilkārsis
Publicitātes foto

Valmieras drāmas teātrī 20.septembrī ar Laura Gundara lugu ”Vienādas asinis” debitēs režisors Mārtiņš Vilkārsis.

”Visi radošās komandas dalībnieki ir atbildīgi režisora priekšā, bet režisors atbild publikas priekšā,” būtisko atšķirību starp teātra radošajām profesijām uzsver Vilkārsis, kurš būs arī jauniestudējuma scenogrāfs.

Lugā, kas tapusi pēcVilkārša ierosmes, izmantoti motīvi no Rūdolfa Blaumaņa darbiem. Radošajā komandā ir arī kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfe Inga Raudinga, mūzikas konsultants Juris Vaivods, videomākslinieks Artis Dzērve, gaismu mākslinieks Igors Kapustins un citi.

Mārtiņa Vilkārša līdzšinējā darbība scenogrāfijas jomā daudzkārt ir pierādījusi, cik dziļi viņš izprot režisora kā izrādes idejas un koptēla radītāja darbu, un tagad viņš ir nolēmis spert nākamo soli – pats kļūt ne vien par izrādes telpas, bet arī aktieru psiholoģisko attiecību veidotāju. ”Daudzi režisori izvēlas debijai Valmieru, jo šeit viņiem uzticas un ļauj piepildīt savas ieceres,” saka teātra direktore Evita Sniedze ”Turklāt Mārtiņš Vilkārsis šeit ir strādājis daudz un veiksmīgi, un viņa scenogrāfija nereti bija režisoriska. Atcerēsimies kaut vai moku ratu Krodera iestudētajā ”Karalī Līrā” – tas iemiesoja pašu kara būtību.”

Izrāde iecerēta kā sirreāls trilleris – stāsts par priekšstatiem un aizspriedumiem, par māņticību un realitāti, kuri ne tikai Blaumaņa laikā, bet arī mūsdienās piepilda mūsu ikdienu. ”Mēs ar Lauri Gundaru jau sen bijām runājuši par uzvedumu, kurā scenogrāfijai būtu ne tikai pastarpināta nozīme, bet vizuālā puse būtu arī jēgas nesēja. Blaumaņa stāsts ”Kā vecais Zemītis pašu nelabo redzēja” ierosināja ideju par zīlēšanu un spokošanos, kas nu reiz ir arī vizuāla lieta,” stāsta režisors. ”Otrs, kas mani ieinteresēja – Blaumanis līdz šim ir interpretēts ļoti dažādi, taču nekad no ”gogoliska” skatpunkta. Bet ”Vecajam Zemītim” ir daudz kopīga ar Gogoļa ”Vakariem ciematā pie Dikaņkas” gan satura, gan noskaņas ziņā.”

No Blaumaņa stāsta Gundars guvis tikai ierosmi – luga ”Vienādas asinis” ir oriģināldarbs, kurā daudz svarīgāka par konkrētu darbu motīviem ir Blaumaņa daiļrades izjūta. To dramaturgs pierādījis jau iepriekš, sarakstot ”Skroderdienu” savdabīgu turpinājumu ”Advents Silmačos”, kas iestudēta gan Valmieras, gan Liepājas teātrī.

Izrādē ”Vienādas asinis” spēlēs aktieri Jānis Jarāns, Māra Mennika, Elīna Vāne, Anta Aizupe, Mārtiņš Meiers, Mārtiņš Upenieks, Inese Ramute, Rihards Rudāks, Krišjānis Salmiņš, Ilze Lieckalniņa, Ilze Pukinska.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas